Autor Tema: Stilo 1.9JTD 5d problemi...  (Posjeta: 2475 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Adi-g

• Gost
  • Trade Count: (0)
Stilo 1.9JTD 5d problemi...
« : 27 Veljača 2009, 20:11:27 »
E ovako vec par dana imam problem sa upozorenjima:
1. "Bonnet open"
2. ASR/ESP failrue

Sto se tice ovog prvog po mom engleskom kaze da je otvorena hauba, medjutim ja sam to provjerio i ona je zatvorena tako da ne znam u cemu je problem. Pokusao sam da otvorim pa zatvorim al nece opet.

A ASR/ ESP failrue se javlja kad naglo skrenem i dodam malo gasa. NPR kad u krivinu udnjem u 2 brzimi i okinem po gasu;)...
Pozz i hvala unaprijed na odgovorima koji ce mi pomoci.

Offline Max Abarth

• Uvaženi forumaš
  • Spol: Muški
  • Auto: Stilo 2.4 20V Abarth LPG
Odg: Fiat Stilo 1.9JTD 5d problemi...
« Reply #1 : 27 Veljača 2009, 20:21:15 »
prvo u vezi senzora otvorenosti haube

nalazi ti se kod bravice haube u motornom prostotu

provjeri dali su žice oštečene, dali je senzor prljav, općenito spojeve

možda je i krepao

što se tiće ABS/ASR lampice

senzor je ušarafljen u glavčinu kotača
kabeli ti vode u motor i kod muldi malo iznad su ti konektori
provjeri prvo konektore

ali vjerojatnoi je jedan od senzora u prekidu
meni je bio problem u ljevom kotaću sličan kao i tebi

novi je u karića oko 400 kn sa popustom na člana kluba

zamjena je jednostavna, o tome ako se odlučiš da ga zamjeniš

prvo ti je saznati koji te senzor zeza, lijevi ili desni da nebi krivoga zamjenio

za to ćeš morati na kompjuter jer je greška upisana u memoriji te tamo piše koji je senzor u prekidu

badblue

• Gost
« Reply #2 : 27 Veljača 2009, 22:07:49 »
ne znam da li je ista stvar kad se pali abs/esp i asr/esp ali meni su asr/esp gresku sredili kad su namjestili zazor na nekom vragu kod papucice kocnice.....

Adi-g

• Gost
« Reply #3 : 27 Veljača 2009, 22:17:08 »
prvo u vezi senzora otvorenosti haube

nalazi ti se kod bravice haube u motornom prostotu

provjeri dali su žice oštečene, dali je senzor prljav, općenito spojeve

možda je i krepao

što se tiće ABS/ASR lampice

senzor je ušarafljen u glavčinu kotača
kabeli ti vode u motor i kod muldi malo iznad su ti konektori
provjeri prvo konektore

ali vjerojatnoi je jedan od senzora u prekidu
meni je bio problem u ljevom kotaću sličan kao i tebi

zamjena je jednostavna, o tome ako se odlučiš da ga zamjeniš

prvo ti je saznati koji te senzor zeza, lijevi ili desni da nebi krivoga zamjenio

za to ćeš morati na kompjuter jer je greška upisana u memoriji te tamo piše koji je senzor u prekidu
Nisam ja iz hrvatske pa tako da znam ako je to nekih kod vas 400kn to je kod nas u bih 100KM jos ako idem kod ovlastenog servisera onda je to x10...
Znaci to se negdje nalazi na prednjim kotacima taj asr/esp...i mani se ta greska ne javlja stalno neg et samo u situaciji kojoj sam naveo da kad udjem u krivinu i dodam po gasu

Offline Max Abarth

• Uvaženi forumaš
  • Auto: Stilo 2.4 20V Abarth LPG
« Reply #4 : 28 Veljača 2009, 00:58:12 »
znači uđeš u krivinu, auto se nagne na jednu stranu a na drugu se podigne... jeli

kad udariš po gasu pošto je prednji pogon to tu stranu još malo podigne... jeliu

a senzor je spojen preko kabela koji se u toj poziciji nađe nategnut te postoji mogučnost da ako je oštećen kabel dođe do prekida ili ti promjene napona na senzoru što komp prikaže kao grešku

ovo što je badblue naveo je takozvani prekidač štop svjetla koji se nalazi iznad nožne kočnice

stiskanjem kočnice se oslobađa i pali svijetlo te kompu šalje info da je kočnica aktivirana
kada se skine noga sa kočnice trebao bi ugasiti štop svijetla i kompu slati tu informaciju

no ako zazor koji je obični metalni dio, ne odgovara desi se da nema dovoljno mjesta da prekidač škljocne ili to napravi sa zakašnjenjem

to se najbolje vidi po štopicama

no desi se sljedeće

makne se noga sa kočnice i daje se gas
ako prekidač kasni ili nije odvojio kako treba motor istovremeno dobiva informaciju da auto koči i istovremenoi da ubrzava

e to elektronika ne dozvoljava jer se ABS i ASR u tom momentu zbrkaju

zašto ?

zato što dok se4 koči ABS je uvijek u pripremi te se aktivira čim dođe do blokiranja kotaća

ASR čim se da gas isto tako je uvijek u pripremi dođe li do proklizavanja kotača

komp obije funkcije odjednom ne može raditi i on jednostavnoi ugasi sisteme ABS-a i ASR-a

to ti je objašnjenje za štop prekidač, ako je do njega

al kako se tebi to dešava u zavojima vjerojatno ti je negdje kabel od ABS senzora u prekidu te u određenom položaju ostane u prekidu

Adi-g

• Gost
Odg: Stilo 1.9JTD 5d problemi...
« Reply #5 : 28 Veljača 2009, 19:10:17 »
btw menij ne radi jedna stop sijalica pa da nije do toga problem.*?

Offline zzip

• Predsjednik kluba
  • Trade Count: (+1)
  • *
    • www.fiatisti.hr
  • Auto: doblo cargo x2 i punto mk2a
« Reply #6 : 28 Veljača 2009, 21:15:26 »
Nisam ja iz hrvatske pa tako da znam ako je to nekih kod vas 400kn to je kod nas u bih 100KM jos ako idem kod ovlastenog servisera onda je to x10...

karić ti je ovlašteni servis u ZG... 400kn je sa 20% popusta.. tako da ti je cijena u SA maximalno 100-120KM... :ok:

Atom Bomb

• Gost
« Reply #7 : 11 Ožujak 2009, 20:02:29 »
Adi druze otidji do Suada Hote u Nedjaricima ili u ACF na Pofalicima i tamo trazi Darka ili Srecka sefa servisa.
Sto se tice cijene popravke prvo moras utvrditi o cemu se radi i to mozes samo sa servisnim kompijuterom.Kada ti komp
utvrdi kvar onda ides u potragu za dijelovima. Nema potrebe da kukas za 100-200KM pa ti ipak vozis skup auto.
Ako prodjes sa 200KM budi sretan. Ako trebas pomoc u Sarajevu slobodno se javi, ja vozim Fiat BRAVA JTD 5 godina
tako da znam sve cake oko odrzavanja Fiat vozila.