Autor Tema: zamjena senzora temperature rashladne tekucine, 1.0 ie  (Posjeta: 3459 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kozmos

• Gost
  • Trade Count: (0)
zamjena senzora temperature rashladne tekucine, 1.0 ie
« : 13 Travanj 2010, 17:49:12 »
znaci imam novi senzor, je li potrebno kakvo brtvljenje pri stavljanju novog senzora? da li treba ispustiti mal ovode, a ako da, je li potrebno odzraciti sustav i kako?
hvala.

LOCO

• Gost
Odg: zamjena senzora temperature rashladne tekucine, 1.0 ie
« Reply #1 : 13 Travanj 2010, 18:49:59 »
neko ekstra brtvljenje ne treba, uz senzor se dobije brtva, od "klingerita" i to je to. voda ili ti antifriz ce sam istec kad skines stari senzor, a odzracit ga treba u svakom slucaju. sistem odzracujes tako da kad sve smontiras odsarafis čep na hladnjaku, par puta rukom stisnes lagano crijevo koje ide sa glave na hladnjak kako bi se rashladna tekucina sto bolje rasirila po sistemu gdje je sad nema. ono sto ce ti falit, ili za kolko ti padne nivo nadotoci. zatvoris hladnjak, sjednes u auto i upalis ga, okreni grijanje na najjace i pusti da radi na leru dok ne pocne puhat toplo u kabinu. kad se digne temperatura da pocne grijat tada u motornom prostoru gdje ti se grana crijevo vode na tekucinu za grijanje i tekucinu za rashlađivanje motora nađeš mali plastični vijak, kojeg polako odvidavas dok ti ne pocne sistat zrak. pusti da ti tu curi tako dugo dok ne pocne izlazit samo tekucina bez mjehurica. kad to postignes zasarafi ga nazad tako da ne pusta. kad se cijeli sistem rashladi, ponovo otvori cep na hladnjaku i nadoli tekucine koliko fali do oznake maximum. to bi trebalo biti to.

evo ti dole slika gdje se nalazi ventil za odzracivanje.

http://i449.photobucket.com/albums/qq211/zgp-buco/P5102166.jpg

Kozmos

• Gost
« Reply #2 : 13 Travanj 2010, 19:43:55 »
nekako mi se cini da umjesto da otvaram teme bi bilo bolje da ti posaljem pm :D , hvala puno, sredim sto prije.

Offline zeus

• Global Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • *
  • Spol: Muški
« Reply #3 : 14 Travanj 2010, 01:55:28 »
ma samo ti postaj....LOCO je uvijek tu za pomoć.....sve dok nema velikih slova i 100 upitnika dobro je :D

LOCO

• Gost
« Reply #4 : 14 Travanj 2010, 08:56:07 »
ma samo ti postaj....LOCO je uvijek tu za pomoć.....sve dok nema velikih slova i 100 upitnika dobro je :D

misLIŠ na ovaKO NEŠto ????? x 100 :) :) :)
samo ti pitaj, netko drugi ako bude malo više čitao postove možda neće ponovo pitat za isto, trebaš iskoristit priliku dok ne dobijem 3 WARN ( ovo je na hrvatskom ) pa me trajno izbace, e onda me više nebuš mogel niš pitat.

Kozmos

• Gost
« Reply #5 : 14 Travanj 2010, 13:57:13 »
uvijek zelim znati nesto vise tako da bude bilo pitanja :)

Kozmos

• Gost
« Reply #6 : 15 Travanj 2010, 15:16:46 »
zamijenjeno, parkirao sam ga malo nizbrdo tako da tekucine izaslo mozda par kapi, odzracivanje nisam uspio jer na tom mjestu nemam nikakav vijak, ta racva mi je puno manja ali sam mislio da ce svejedno biti nesto, nadrukao sam vode stiskanjem cijevi nadolio nesto malo, radio je dok se nije upalio ventilator i dalje nije trebalo nadolijevati. ne znam koliko je lose sto ga nisam odzracio kako treba?

LOCO

• Gost
« Reply #7 : 15 Travanj 2010, 23:03:03 »
molim te probaj slikat motorni prostor da se vide sve instalacije i sva crijeva ako treba iz vise kuteva, po mogucnosti sto jasnije i kvalitetnije, mora negdje bit ventil za odzracivanje sistema.

Kozmos

• Gost
« Reply #8 : 16 Travanj 2010, 09:04:15 »

mislim da bi mozda mogao biti ovaj mali crni odmah do kopce kojom se hladnjak drzi za vezni lim.

a ono spajanje kod mene izgleda ovako:

LOCO

• Gost
« Reply #9 : 16 Travanj 2010, 09:27:47 »
da moze posluzit i ovaj kraj kopce, ali se taj jako rjetko koristi zato sto tu dolazi najvrelija voda i lako se dogodi da pukne nesto od plastike, a i dosta je nezgodno radi kopče.

LOCO

• Gost
« Reply #10 : 16 Travanj 2010, 09:45:18 »
inace crjeva na 3 slici kaj si slikal, netko je mjenjal, ili ti ili prijasnji vlasnik, pa im je t spoj na kojem je ventil izgleda puko a gore je onda stavljen prvi na koji se naislo a da mu dimenzije odgovaraju. isto i crevo koje ide sa poklopca ventila na kuciste zraka nije original i za pretpostavit je da unutra nema metalnu mrezicu koja hladi uljne pare, pretvara ih u kapljice i vraca kao ulje nazad u sistem. bez te mrezice duplo vise para ti ode u komoru filtera gdje ti injectio to povuce pomjesa sa zrakom i benzinom i potrosi kroz ispuh.

mikeg20

• Gost
« Reply #11 : 16 Travanj 2010, 09:57:32 »
Da, ovo crijevo iberlaufa je od vešmašine ccccccccccc.........
Kak ti veli LOCO, stavi origigi cijev i unutra možeš staviti malo one "spužve" od metalne strugotine da ti ulje ne baca na usis.
Ili ak ti je jako usis nauljen složiš kak sam ja na Tipu 1.4-crijevo iberlaufa je bilo spojeno PRIJE filtera

Kozmos

• Gost
« Reply #12 : 16 Travanj 2010, 10:41:51 »
crijevo sam kemijao ja da vidim koja ce biti razlika ako bacam uljne pare van, trebalo "privremeno" za tehnicki da bude ko po starom pa stavio jedino koje sam imao :( mislio sam ubacit neki oil catch can na to mjesto
,a T spoj nisam ja kemijao.

sto se tice cepa kod kopce nisam ga ni dirao jer mi kroz glavu proslo da bi moglo biti malo toplije nego bi se nadao...