Autor Tema: Punto mk2 - pokvarilo se...a što nije?  (Posjeta: 3283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

archer

• Gost
  • Trade Count: (0)
Punto mk2 - pokvarilo se...a što nije?
« : 13 Veljača 2011, 17:18:21 »
Jezikom informatičara...F1 ,F1 ,F1...
Punto mi izgleda ušao u stanje kao i država.
Vrlo brzo nakon kupovine shvatio sam da me prodavač ispratio otprilike ovako  :jezik
Ulje je počeo trošiti kao tenk. Slobodna procjena oko 1L na 250-300 km.
Gorivo se pridružilo tulumu pa se vrti oko 10L na 100km.
Svemu je predhodilo nekih 200 metara bijelog dima koji je obavio ulicu maglom.
Sada se manifestira sa podosta dima dok se motor ne ugrije nakon čega se osjeti smrad gorećeg ulja. Taj smrad je ujedno i razlog što mi se vjerojatno nikada dok je punto u ovakvom stanju neće desiti da me netko odozada "napuca".  Svi drže pristojan razmak.
Da se sve ne bi na tome zaustavilo lampica grijača se osjetila pozvanom na party pa veselo blica nakon paljenja neko vrijeme dajući dodatni ugođaj. Dijagnoza je bila da su grijači. OK. Izmjenjena sva 4, ali maloj se toliko dopalo da i dalje odbija prestati tulumariti. Da joj ne bi bilo dosadno povremeno se upali i crvena lampica motora. Iako za sada jako rijetko čini se da se osjeća pomalo zanemareno pa je neki dan odlučila malo duže partijati. Na semaforu stanem i motor se ugasi tako naglo kao da ga je netko isčupao. Nakon uvodnog psovanja palim stroj koji čudom upali iz prve (mislim da je psovanje pomoglo), ali lampica motora se ne gasi. Crveno na semaforu...crveno u cockpitu. Gasim i ponovo palim i lampica se ugasi( i ovdje je vjerojatno pomoglo psovanje). Zahvaljujem Bog i ponekim svecima. Da mi ne bi bilo dosadno situacija se još jednom ponovila nakon nekih sat vremena isčekivanja kada će, a ne da li će. I opet da se razbije monotonija cijeli motor odluči da je vrijeme tuluma pa sada dok se dobro ne ugrije lupa u nekom ritmu. Nisam otkrio da li je rap ili nešto slično ali posebno se ističe desna strana osluškujući iz kabine. I to nije sve kao što to ide u reklamama za posuđe... Motor vrlo rado trese i lupa kada se krene u rikverc. Za sada ga umirujem jačim gasom i doziranjem po kuplungu. Dok ne skuži prevaru. Trebam li uopće spomenuti da se i ona code lampica ponekad javi?
E sad...čitajući kilometre postova u kojima ste imali razne muke i iskustva laički zaključujem da sam na... znate što mislim.
Recite od kuda krenuti. Da odem prvo na neku dijagnostiku ili da odmah tražim drugi motor? Ako ste za novi motor gdje i kod koga? Ako ste za dijagnostiku od kuda krenuti? Moje crne slutnje idu i na pumpu i dize i elektroniku i naravno karike. Ako nastavim nije isključeno da okrivim i nove gume.
Svatili ste. Veliki F1...

Offline edo

• Uvaženi forumaš
  • Auto: Fiat Bravo HGT Turbo
Odg: Punto mk2 - pokvarilo se...a što nije?
« Reply #1 : 13 Veljača 2011, 17:32:34 »
mogu ti rec da si uzeo punta sa najgorim motorom kojeg je fiat u zadnje vrijeme napravio......crkavaju im lucas pumpe,sami motori nisu bas kvalitetno napravljeni a da ti kazem iz vlastitog iskustva jer imam par takvih kod sebe na odrzavanju nisu im ni getribe bas nesto za pohvaliti,taj motor ti se inace ugradjivao u punta i dobla i jako ga je tesko nac da je dobar a jos teze da je u nekom slupanom ili za djelove da se moze zapaliti jer se uglavnom prvo proda lucas pumpa sa njega....ja sam na 2 punta mejnjao motore koje su musterije nasle i kupile i oba motora su bila recimo u slicnom stanju po opisu ko tvoj tako da su se oboje usrecili......sta se tice ove crvene lampice ili su ti losi kontakti na motornom ecu-u ili se povremeno zblesira pumpa pa se pale lampice.....dobro je jos dok se samo pale ali kad ti se uapli lampica i auto izgubi snagu i nece primiti gas a ti na semaforu onda ces vidjeti veselja.....trebalao bi motor detaljno pregledati ali ako trosi ulja koliko si napisao mislim da je u tvojem slucaju mozda najbolje rjesenje da tvoj puntac trazi novog vlasnika....

archer

• Gost
« Reply #2 : 13 Veljača 2011, 17:57:19 »
Eh... veselja.
To o promjeni vlasnika odavno mi je bila prva pomisao. Naravno i to u slučaju kada potencijalnom kupcu kažem u kakvom je stanju pa ako baš želi. Ne bi htio nekoga nasanjkati kao što sam ja prošao.
Do nedavno je barem motor i u stanju enormnih potrošnji barem radio jednolično, ali u zadnjih tjedan-dva tijekom vožnje svako malo ima neko zacukivanje. Ne osjeti se da auto zastane nego kao da na trenutak motor zatrokira. Ujedno je nekako izgubio na snazi iako to i nije neki nabildanko, ali kod ubrzavanja kao da ga netko odozada drži i ne da mu da ide brže.
Imam osjećaj da će mi ovo izbiti novaca dok se ne otkrije što je sve u pitanju, a da će se svesti na relaciju motor-pumpa-comp pa spoj svega daje katastrofalan rezultat.

Offline edo

• Uvaženi forumaš
  • Auto: Fiat Bravo HGT Turbo
« Reply #3 : 13 Veljača 2011, 18:01:53 »
kako je tebe netko najsanjkao tako i ti nekog nasanjkaj.....to je zakon trgovine,lijepo ga uredi pocisti iznutra i pravac oglasnik....daj mi reci kolko si dugo vlasnik tog auta i da nije mozda taj punto bio u v.gorici i boja je ona svjetlo zelena..?

archer

• Gost
« Reply #4 : 13 Veljača 2011, 18:17:01 »
Ma autek je inače ko beba. Osim navedenog. Nije izvana uništen osim normalnih tragova za auto iz 2001. godine. Iznutra je dobro očuvan i nema potrganih djelova osim klasičnog škripucanja plastike. Čak nije ni neudoban na neravninama ili prostorno za lika poput mene od 2metra u vertikalu i 120 kg u horizontalu.
Kupljen je u Dugom Selu, a prvi pisani trag iz knjižice vodi u Stubicu i tutač je bijele boje.
A kako mi je kasnije netko rekao bijela boja+crni branici+zatamnjena zadnja stakla koja se ne mogu otvoriti... kaže ovako: Joj...nisi to trebao kupiti.

Offline zvrk

• Član kluba
  • *
  • Spol: Muški
  • potrcko.com.hr
    • www.potrcko.com.hr
  • Auto: Fiat Bravo 1.8 GT Lpg
« Reply #5 : 13 Veljača 2011, 18:31:37 »
joj...

baš nemaš sreće...

bez obzira koliko manje dobio novaca ako ga prodaš u odnosu za koliko si ga kupio.....još uvijek ćeš super proći u odnosu da ideš popravljati i tražiti uzroke...

izgleda da je rupa bez dna....

ako slučajno imaš nešto love ušteđene, probaj negdje staro za novo...

tako ga nećeš nikom "uvaliti" a dobit ćeš drugi auto...

nikako nebi volio da dobiješ dojam da su fiati smeće od autiju, ima nas dosta koji smo zadovoljni, uglavnom su im motori i dizajn najbolja stvar dok je sama izvedba malo "šlampavija"...

sve u svemu, motori koji se rado i lako vrte, pa su zabavni za vozit a i često dobiješ fiata sa "dušom"  ;D

Online M.P.

• Trade Count: (+1)
  • Uvaženi forumaš
  • Auto: Fiat Punto mk1 OEM+
« Reply #6 : 13 Veljača 2011, 18:41:48 »
Ma autek je inače ko beba. Osim navedenog. Nije izvana uništen osim normalnih tragova za auto iz 2001. godine. Iznutra je dobro očuvan i nema potrganih djelova osim klasičnog škripucanja plastike. Čak nije ni neudoban na neravninama ili prostorno za lika poput mene od 2metra u vertikalu i 120 kg u horizontalu.
Kupljen je u Dugom Selu, a prvi pisani trag iz knjižice vodi u Stubicu i tutač je bijele boje.
A kako mi je kasnije netko rekao bijela boja+crni branici+zatamnjena zadnja stakla koja se ne mogu otvoriti... kaže ovako: Joj...nisi to trebao kupiti.

punto van s dodanom klupom...naravno da se to ne kupuje, ima milijardu kilometara...ja bi to prodao, makar i za minimalne pare i krenuo dalje

Offline raymo_

• Mlađi forumaš
  • Vozim i vozicu kog pozelim i njega cu!
  • Auto: Punto/stilo MultiJettt
« Reply #7 : 13 Veljača 2011, 19:17:38 »
Ja sam ga vozio godinu dana sa tim motorom sipao aditive u gorivo itd itd ima svojih musica cim sam ga napravio da bude ok prodao sam ga trosio je 1lna1000km muci ga najcesce lukas pumpa 400e reparacija.
recimo kad sam ga htijeo paliti morao bi iskaciti protokomjer pa upaliti pa ponovo prikaciti da normalno radi tj ne trza na leru.ili izgasiti egr ventil promjenuo i egr i protokomjer ista stvar prodao tako.Sretno sa njim :zloco

archer

• Gost
« Reply #8 : 13 Veljača 2011, 21:23:07 »

nikako nebi volio da dobiješ dojam da su fiati smeće od autiju, ima nas dosta koji smo zadovoljni, uglavnom su im motori i dizajn najbolja stvar dok je sama izvedba malo "šlampavija"...

sve u svemu, motori koji se rado i lako vrte, pa su zabavni za vozit a i često dobiješ fiata sa "dušom"  ;D

Ne mislim da su smeće od auta. Svaki proizvođač ima svoje veće ili manje mane, npr. Toyota često spominjana u zadnje vrijeme. Dovoljno je otvoriti AutoData pa vidjeti pod poznate mane raznih proizvođača.
Jednostavno nisam imao sreće. Puntač je kupljen kao strojček za čisto gradsku vožnju. Ono s posla na posao, do dućana, kafića... Za dalje relacije ipak rađe sjednem u Mecu C220 CDI, a namjera je kupiti  i W124 250D. Sad će neki vaditi češnjak, ali iako nemam ništa protiv fiata (ono zamrzio je više onako) ja sam Mercedes fan, a pogotovo starijih modela. Najbolje sam se osjećao u W123 300D 88kW. Ali vidjeli ste moje proporcije u jednom predhodnom postu pa si možete predočiti koja je muka dvometrašu kupiti mali auto u kojem će imati bar minimalnu komociju. Vjerujte, ono o četiri slona u fići je neizvedivo. btw...imao sam jednom i fiću nekih 2-3 mjeseca. Šteta da nisam dao nekome da me u tome slika. Sad bi svi otišli nasmijani na spavanje :)
I btw 2... koliko god se to malo čudo pokvarilo...u vražju...nekak mi ga se žao riješiti.

Offline zvrk

• Član kluba
  • *
  • potrcko.com.hr
    • www.potrcko.com.hr
  • Auto: Fiat Bravo 1.8 GT Lpg
« Reply #9 : 13 Veljača 2011, 22:22:06 »
haha...mogu si misliti...imamo tu negdje fotku našeg precednika i još jednog povećeg čovjeka u fići...mislim da je slikano jedanput u samoboru...na fašniku....ili tako nešto  ;D

meca je ipak kategorija za tebe ako si 2m...a za gradski autić si napravi isto što i hightower u polic.akademiji.......iščupaj sic i sjedni na zadnju klupu  :lol

znam da ti je žao riješiti se auta...ali, uzmeš isto takvog ali čitavog...i prirast će ti srcu još više  :abarth:

Offline jasmin kljajic

• Mlađi forumaš
  • Auto: ex fiat tipo gt, fiat bravo 1.8gt, alfa romeo 147
« Reply #10 : 13 Veljača 2011, 22:59:38 »
potpis na zvrkove rijeci :D
tuning is not a crime

archer

• Gost
« Reply #11 : 13 Veljača 2011, 23:14:05 »
Jel to nešto zarazno  :zbunj
Kad sam doma došao sa puntićem prvi komentar prvog susjeda bio je: Jesemti pa ti moraš izvaditi prednji sic da bi imal mjesta. Nakon njega svatko tko me u tome vidio ista primjedba. Nakon nekog vremena ja sam počeo govoriti prije bilo kakvog komentara: Da,da...znam. Moram izvaditi prednji sic.
Ali to nije istina. Nije. Na prednjem sjedalu ja imam mjesta sasvim dovoljno.  :drive:
Iza mene na zadnju klupu stane sve što nema potrebu držati noge na podu.
Ma kvragu. Voditi ću ga još malo kod doktora pa odvagnuti. U ovom prenapućenom gradu parkirao sam ga na mjesta gdje ni pošteni bicikl ne stane.

Mali update:
Bio danas kod mehaničara i bez da sumnjam u njegovo znanje i stručnost (da ne mislite da kukam) dijagnoza bolesnika ide otprilike ovako:

Troši ulje kao blesav = reparatura motora. Odokativno 300-400€
Troši gorivo kao da ga sam plaća = početi od Lukas pumpe. Ako je ona otišla reparatura 300-400€
Tu je dodano i iznenadno gašenje i trzanje.

Ruke do sada nekih 2000 KN.
Sutra još spajamo komp na komp.
Uglavno trenutne crne prognoze kažu da stavim soma eura sa strane ako ga idemo raskopavati.

Offline raymo_

• Mlađi forumaš
  • Vozim i vozicu kog pozelim i njega cu!
  • Auto: Punto/stilo MultiJettt
« Reply #12 : 19 Veljača 2011, 22:41:32 »
Probaj reprogramirati comp mozda pomogne  sta sa tim trzanjem i gasenjem.
I ulje selenia hpx trebao bi manje ga trositi ako budes popravljao obavezno u ovlasteni jer ce ti ovi ostali samo vise para izvuci a nista nece napraviti.
osim ako budes motor radio.
Prvo rijesi lukas pumpu probaj malo dvotaktola dodavati na rezervar goriva(za podmazivanje pumpe lukas).
Jel ti se gasi kada kreces ili? ;)

archer

• Gost
« Reply #13 : 21 Veljača 2011, 11:34:27 »
Kod kretanja do sada se ugasio jednom.
Trzanje nema pravila pa može raditi duže bez da i jednom motor zatrza, a može biti kao sinoć gdje je na relaciji od oko 8 km trzao gotovo konstantno i dva puta se ugasio u vožnji, ali kako ga nisam izbacivao iz 4 brzine nakon par metara ponovo je primio. Lampica motora ostala je svijetliti crveno, ali nije bilo nikakvih problema u primanju gasa ili ubrzavanju. Prvom prilikom stao sam sa strane, ugasio i ponovo upalio bez problema. Spajanje na komp pokazalo je tri greške i sve su vezane uz neki R(nešto) senzor i kako sam shvatio senzor ludi zbog količine dima.

Ivica

• Gost
« Reply #14 : 21 Veljača 2011, 12:18:10 »
Sad bi mogao pomislit da su fiati krš, ali nisu. Očito si imao peh kupit neki problematičan. Nadam se da ćeš riješit problem.

Evo moj susjed je kupio novog opela i njemu se često mijenjač zaglavi, i nemože nikud. Neznam šta da kažem, kad se kupuje auto bez obzira na marku treba se dobro pomilit bogu.