Autor Tema: Stilo 1.9 jtd 115ks - zamjena termostata  (Posjeta: 12017 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jasmin

• Trade Count: (0)
  • Mlađi forumaš
  • Auto: Stilo 1,9 jtd
Stilo 1.9 jtd 115ks - zamjena termostata
« : 31 Kolovoz 2011, 12:14:32 »
Dragi forumaši, molim pomoć

Dakle raskopo ja sve i zamjenio termostat. Razlog - užasno dugo mu je trebalo da temperatura tekućine postigne radnu temperaturu. Zbog toga mi je duuuuugo vremena trebalo da mi u zimskim mjesecima auto počne grijati kabinu. Sada kada sam zamjenio termostat, kao da se ništa nije promijenilo. Jel može uzrok biti ljetna vanjska temperatura? Ljudi mi govore koji imaju Stila jtd da u zimskim mjesecima treba oko 7-10min na leru da postigne temperaturu što bi značilo da već grije kabinu. Kako to kod vas funkcionira? Ja se po zimi baš nisam ogrijao u svome...

Offline franjo-fritz

• Trade Count: (+9)
  • Uvaženi forumaš
  • Spol: Muški
  • Auto: alfa romeo 155 1,7-8 vts
Odg: Stilo 1.9 jtd 115ks - zamjena termostata
« Reply #1 : 31 Kolovoz 2011, 12:24:22 »
nekužim kojlko je to dduuuuggggooo vremena i kakave ima veze vanjska ljet, temp.  ako si promjenio termostat auto bi za nekih 10 min vožnje a ne na leru trebao postiči radnu temp, po ovoj ljetnoj žegi naravno u zimskim uvjetima taj period zagrijavanja motora je znatno duži al nakon nekih 10 min vožnje u kabini bi trebalo več grijati po zimi , e sad jedino ako u sistemu nemaš zračni čep koji je negdje u malom kileru grijanja ili ti je isti taj kiler pun kamenca pa nema dobar protok tople vode
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi itd

Offline jasmin

• Mlađi forumaš
« Reply #2 : 31 Kolovoz 2011, 13:03:51 »
Hvala na odgovoru, duuuuugo vremena je minimalno 20min do pola sata jer mi toliko treba da dođem do posla po zimi. 10 min da krene grijati mi je puno i malo blesavo jer golf 2 mi je brže grijao a bio je 85. godina. siguran sam da može brže zagrijati jer poznam ljude sa stilaćima kojima sigurno auto brže zagrije.
Ima netko ideju kako probat proštopati grijač kabine pa da i to probam?

Offline xindi

• Mlađi forumaš
  • Auto: stilo 1.9 jtd 115
« Reply #3 : 31 Kolovoz 2011, 14:43:04 »
prijatelj ima stila i isto se žali kako je grijanje malo "slabo".
moram priznati i da ja nisam baš najzadovoljniji jer bravo iz 98 za trećinu puta što meni treba bude topal.
nakon jedno 7km otvorene vožnje osjetim lagano topli zrak, pa na hyundai accentu iz 98 mi je bilo pakao vruće tako da ni meni nije jasno zašto je tako. isti auto kao i ti imam.
termostat radi normalno.

Offline kemba

• Uvaženi forumaš
  • Auto: 2 x 115 jtd power
« Reply #4 : 31 Kolovoz 2011, 16:29:55 »
nemoj usporedjivati benzince i dizele to je ko nebo i zemlja sto se tice grijanja
vidi stvar je vrlo jednostavna jtd motor je odlicno napravljan sto se tice pregrijavanja motora tj. fiatovi stari dizeli su imali problema s pregrijavanjem e to jtd nema, al ima problem sa grijanjam u zimi, zato neki modeli s više opreme imaju elektricne grijace da se kabina prije ugrije

imam dva stila i buraz ima alfu s 1.9 jtd motorom i treba mu cca 10 km po zimi da pocme relativno toplo puhat u kabini s tim da mu za radnu tem treba skoro 20 km, isti bog i na burazovoj alfi, mjenjao termostat i opet isti bog,
jednostavno taj motor se ne grije brzo
Ja sam taj iz Čađavice

Offline xindi

• Mlađi forumaš
  • Auto: stilo 1.9 jtd 115
« Reply #5 : 31 Kolovoz 2011, 16:51:39 »
imam dva stila i buraz ima alfu s 1.9 jtd motorom i treba mu cca 10 km po zimi da pocme relativno toplo puhat u kabini s tim da mu za radnu tem treba skoro 20 km, isti bog i na burazovoj alfi, mjenjao termostat i opet isti bog,
jednostavno taj motor se ne grije brzo

e tog sam se i bojao..  :zuma:
znači alternative nema, osim termofor pod guzicu  :bravo

genca

• Gost
« Reply #6 : 31 Kolovoz 2011, 18:42:23 »
Prijatelj ima Multijeta od 120ks i njemu zimus trebalo cca 30 min da se ugreje,a moj 1.6 16v zimus se ugrejao za otprilike 5 do 10 min. :papa:

Offline jigsaw18aq

• Početnik
  • Auto: Fiat Stilo 1.9JTD
« Reply #7 : 31 Kolovoz 2011, 22:25:40 »
Ja isto imam 1.9 JTD i treba mi minimalno 10 min po zimi da pocne lagano grijat dok za topliji zrak treba još 10 min.... :D :D

Offline franjo-fritz

• Trade Count: (+9)
  • Uvaženi forumaš
  • Auto: alfa romeo 155 1,7-8 vts
« Reply #8 : 31 Kolovoz 2011, 22:30:18 »
neznam kako kod vas al moj stilo 19 jtd je po zimi počeo odmah grijati za 5 min vožnje istina auto je onda bio star 1 g a sad imam ar 159 jtdm 2007g i isto za kojih 5 min vožnje počne puhati topli zrak nakon 15-20min tak je vruče da nemreš bit u njemu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi itd

Offline jasmin

• Mlađi forumaš
« Reply #9 : 01 Rujan 2011, 11:12:03 »
hvala svima na odgovorima

mozda ovaj tvoj fritz ima te grijace kabine pa tako brzo zagrije. eto da sam bar ranije znao da je zaista tako ne bi kupovao novi termostat jer je skup ko otrov. sad sto ce mi par minuta prije zagrijati i nije nesto, nekako sams e nadao da ce biti ipak drasticna promjena vremena grijanja kabine. al dobro na greskama se uci.
mozda razmislim o onom daljinskom paljenju auta da ugradim - to mi se svidja za zimski period.
uglavnom hvala svima

Offline nenad_5

• Član kluba
  • *
  • /F/I/A/T/
  • Auto: Bravo GT JTD
« Reply #10 : 01 Rujan 2011, 15:10:01 »
imam ja na svojem bravu grijac vode pa po zimi pocme dosta brzo grijati

Online a.m

• Mlađi forumaš
  • Auto: Fiat Stilo 1.9 jtd
« Reply #11 : 24 Listopad 2011, 10:12:25 »
evo jedne zanimljive  stvari sa drugog foruma

ovo je termostat od renault 4 i košta 10x ali deset puta manje od termostata na fiat stilo

skinuti crevo sa termostata i pripremiti nove šelne

takođe sa hladnjaka
jako je teško skinuti ovu šelnu jer je spoj sa donje strane creva treba biti vešt

staviti crevo u prokuvalu vodu da omekša namazati mašću ili uljem i guuurati. ja sam za to koristio neku cev koja je istog prečnika kao termostat

treba ugurati toliko da crevo opet uđe isto onoliko koliko i pre, a to je tačno kad se poravnaju kraj termostata i kraj creva

vratiti creva i šelne stegnuti.

napomena:
obavezno namazati malo silikona na creva i cevi jer sam imao problem sa kapanjem, koliko god da sam stezao.

i na moje veliko zadovoljstvo video sam kazaljku na sredini skale posle puno vremena

Offline sime

• Mlađi forumaš
    • Oktani.com
  • Auto: Stilo 1.9 jtd
« Reply #12 : 24 Listopad 2011, 20:00:47 »
Ovo je u svakom slučaju bolje nego otvoren termostat, ali svaki termostat ima raspon temperature koje održava. Radna temperatura svih motora nije ista, a pogotovo benzinca i dizela, tako da je uvijek najbolje staviti originalni termostat.

Marea Mtuning

• Gost
« Reply #13 : 03 Studeni 2011, 23:37:31 »
sa starim termostatom mi sad u hladnije dane temperatura nikako nije mogla doc do sredine
relativno brzo je pocelo puhati toplo iz ventilacije u kabini,ali do pola nikako doc,pa cak ni na mjestu

i danas zamjenio termostat na svom jtd-u
u voznji mi dosta brzo dodje temperatura na pola,grije u kabini ko lud,
ali cim stoji na mjestu nekih 10min,kazaljka se skoro za cak 2 crtice od pola spusti dolje..
i dalje u kabini puse toplo i cim prodjem s autom 2-3km,opet je na pola temperatura

u cemu je problem?

Offline dellas

• Početnik
  • Auto: Bravo HGT
« Reply #14 : 04 Studeni 2011, 05:16:18 »
Svi fiati definitivno imaju taj problem, meni hgt uzasno sporo dize temperaturu, a zamenio sam termostat...Sto je najgore cim izadjem na otvoren put on je spusti za 50%, problem sam resio stavljanjem kartona u branik posto ocigledno nov termostat ne pomaze, sad malkice brze dize temperaturu(mada i dalje sporo) ali na otvorenom skine samo crticu-dve, a pola nikad ne prelazi sto je takodje jako vazno jer ako sve zatvorite kartonom mozete dobiti kontra efekat. Planiram karton da preprskam crnim sprejom i nema mu vadjenja :)