Autor Tema: Problem s puntom - magle se stakla  (Posjeta: 2786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

tigra17

• Gost
  • Trade Count: (0)
Problem s puntom - magle se stakla
« : 10 Ožujak 2008, 10:46:28 »
Imao sam problem sa puntom dok je bila jaka zima , snjeg i to. Ovo se događa: jako se magle stakla i stvara se kondenzacija unutra.... stakla se smrznu iznutra i izvana, btw nemam garazu.... treba mu pola sata da puse toplo ujutro.... bude pun k... vode, neznam zasto se to događa.... ima li ko kakvu ideju? cini mi se da to prije nije bilo......... bio je kod majstora i on je cistio cijevi ventilacije od lisca i kaze da je sve uredu

Kidon

• Gost
Odg: Problem s puntom
« Reply #1 : 10 Ožujak 2008, 11:27:37 »
Imao sam problem sa puntom dok je bila jaka zima , snjeg i to. Ovo se događa: jako se magle stakla i stvara se kondenzacija unutra.... stakla se smrznu iznutra i izvana, btw nemam garazu.... treba mu pola sata da puse toplo ujutro.... bude pun k... vode, neznam zasto se to događa.... ima li ko kakvu ideju? cini mi se da to prije nije bilo......... bio je kod majstora i on je cistio cijevi ventilacije od lisca i kaze da je sve uredu
Da li se magli ako ostaviš ventilaciju u položaju recirkulacije?

tigra17

• Gost
« Reply #2 : 10 Ožujak 2008, 11:38:13 »
magli se svakako, bude vode za pop**dit , i onda se ta voda smrzne od hladnoce...

Kidon

• Gost
« Reply #3 : 10 Ožujak 2008, 11:44:42 »
magli se svakako, bude vode za pop**dit , i onda se ta voda smrzne od hladnoce...
Pgledat brtvu šofer šajbe, brtve na vratima i prozorima. Ako već jesi, ne ljuti se što se ponavljam...

škarac

• Gost
« Reply #4 : 10 Ožujak 2008, 11:46:53 »
unutarnji kiler mozda

Kidon

• Gost
« Reply #5 : 10 Ožujak 2008, 11:54:01 »
unutarnji kiler mozda
I to isto. Sve što ima veze sa strujanjem zraka u kabinu i grijanjem/klimom. Ako je vlaga 90-ak %, većina mk2 se magli, ako nisu na recirkulaciji, jer imaju dosta protočne usisnike, vodoravno položene. Kad zatvorim difuzor i bočne mlaznice zraka, stavim na recirk., niti na 90% vlage se ne magli...

tigra17

• Gost
« Reply #6 : 10 Ožujak 2008, 12:22:34 »
jel moguce da je to od mokrih tepiha u autu, kad se uđe sa mokrim nogama, unese se snjeg i sl.?

Kidon

• Gost
« Reply #7 : 10 Ožujak 2008, 12:27:33 »
jel moguce da je to od mokrih tepiha u autu, kad se uđe sa mokrim nogama, unese se snjeg i sl.?
Teoretski ne bi trebalo biti moguće, ali teorija je jedno, a praksa.... Previše sporo bi voda hlapila zimi,a ako je velika vlaga, ne bi hlapila uopće (kad je 90%, onda do zasićenja ima još samo 10%, naravno), ali ništa te ne košta provesti mali eksperiment.

Offline tomislav_vg

• Aktivni forumaš
  • Spol: Muški
  • Fiat Punto 75 ELX
Odg: Problem s puntom - magle se stakla
« Reply #8 : 10 Ožujak 2008, 17:14:22 »
To se i meni dešava... Problem je u filteru kabine.Do njega je jako teško doć pa sam ljen to složiti. Mislim da se mora cijela armatura skidati da se promjeni...
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!

Punto Freak!

Kidon

• Gost
« Reply #9 : 10 Ožujak 2008, 17:17:32 »
To se i meni dešava... Problem je u filteru kabine.Do njega je jako teško doć pa sam ljen to složiti. Mislim da se mora cijela armatura skidati da se promjeni...
Peludni filter? Kod mk2 je lako, kod mk1.... Vjerujem ti na riječ...

Offline tomislav_vg

• Aktivni forumaš
  • Spol: Muški
  • Fiat Punto 75 ELX
« Reply #10 : 10 Ožujak 2008, 17:20:45 »
Peludni filter? Kod mk2 je lako, kod mk1.... Vjerujem ti na riječ...

Da, jako je teško doč do njega.... Negdje sam to pročitao, al da me razbiješ nemam pojma gdje... :)
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!

Punto Freak!

nikolaidis

• Gost
« Reply #11 : 13 Ožujak 2008, 18:59:42 »
MOŽDA TI AUTO NEGDJE SA DONJE STRANE PUŠTA UNUTRA VLAGU, DOK VOZIŠ JE OK STAKLA SE OSUŠE MEĐUTIM KAD TI UGASIŠ AUTO I PREKO NOĆI KAKO BUDE VANI HLADNIJE A U AUTU TOPLIJE ONDA I KONDENZIRA STAKLO KJE JE TAKO OČITO HLADNO DA SE I SMRZNE, NAJVJEROJATNIJE TI JE TO... MORAŠ TO DOBRO POGLEDATI...

tigra17

• Gost
« Reply #12 : 13 Ožujak 2008, 19:12:25 »
jbg ova tema ce se otvorit ponovo sljedece godine, ako se stvar nepopravi jer sad nema hladnih dana

OMEGA

• Gost
« Reply #13 : 16 Ožujak 2008, 08:03:08 »
@tigra

OMEGA

• Gost
« Reply #14 : 16 Ožujak 2008, 08:05:04 »
@tigra
hebemu enter...
meni je to bilo kad sam imao problema s kilerom grijanja i to je sitno vlažilo,gotovo neprimjetno i taj je problem bio ali nakon zamjene istog sve je ok...sad ćekaj sljedeču zimu..hehhe